Pár dobrých důvodů, proč stavět dřevostavbu

 

Co jsou nízkoenergetické dřevostavby? Jsou to domy montované ze sendvičových konstrukcí, které mají spotřebu energie vynaloženou na celoroční vytápění do 50 kWh/m2 a rok. Při porovnání s běžnou výstavbou splňující současná normová kritéria mají nízkoenergetické dřevostavby spotřebu energie na vytápění cca 30 – 40 % oproti standardnímu domu.

 

Naše společnost se problematikou nízkoenergetických dřevostaveb a stavbou dřevěných konstrukcí zabývá již od roku 2005. Od té doby se snažíme udržet krok se stále aktualizovanými technologiemi a poznatky v suché výstavbě. Používáme obdobu  ověřeného systému, který je odzkoušený v severských státech, ale i jižněji od České republiky a preferuje ho i společnost Rigips s.r.o., která je výrobcem námi používaných konstrukčních desek rigidur.

 

Důvody proč si nechat postavit nízkoenergetickou dřevostavbu od společnosti MONSTR, spol. s r.o.

 

  • Rychlost bez nutných technologických přestávek
  • Vysoká úspora energií na vytápění
  • Vynechání mokrých procesů ( zdravé bydlení již od prvního dne nastěhování)
  • Konstrukční stabilita a vysoká životnost budovy
  • Záruka na nosnou konstrukci 20 let
  • Variabilita systému
  • Vhodnost pro alergiky pro příznivé klima v dřevostavbě
  • Využití větší plochy obestavěného prostoru ( tato konstrukce je tenčí než zděná, proto při stejné zastavěné ploše máte více užitné plochy)
  • Ekologicky šetrná technologie výroby a provádění (celá konstrukce je vyrobena z obnovitelných zdrojů

Dalším důvodem proč se rozhodnout pro náš systém je také vysoká požární odolnost, která odpovídá normě ČSN EN 13501 na REI 60.  Toto je minimální odolnost pouze vlastní nosné konstrukce, která je ještě opláštěna instalační předstěnou.

 

Použití konstrukčního řeziva známého jako KVH a DUO ze kterého montujeme veškeré nosné konstrukce Vám zaručuje stálost. Jak objemovou, tak tvarovou. Toto řezivo je lepené z více kusů, které jsou vysušeny na 15% vlhkosti a následně znovu slepeny. Tato technologie zaručuje vyrušení nežádoucího pnutí, které by mělo za následek nestabilitu a změny v nosné konstrukci.

 

Izolační materiály, na kterých závisí samotný princip fungování sendvičové konstrukce, naše společnost v žádném případě nepodceňuje. Používáme pouze tvrdé minerální vaty, u kterých máme zaručenou stálost a nedochází u nich k sesouvání.

 

Zajistíme Vám kompletní servis od navržení domu dle Vašich představ, stavební povolení a samozřejmě kompletní realizaci Vašeho rodinného domu na klíč.

 

Stavíme rodinné domy, které jsou plnohodnotným bydlením. Nejedná se o „kůlny, domečky ze sirek, nebo papíráky“ jak občas slýcháme.  Jedná se o komfortní bydlení s celou řadou výhod. Naší prioritou je spokojený zákazník, protože u nás platí „můj dům můj hrad.“

 

Martin Chocholatý – jednatel společnosti